ZASELI JSME RUSKÉ ZRNO…

Kolik je v České republice německých, francouzských, britských, amerických atd. škol na všech úrovních? Kolik máme studentů v zahraničí? Jak si stojí české školství v porovnání se školstvím civilizovaných zemí? Jak si stojí český učitel? Jaká je výkonnost českého státního zaměstnance (českého úřadu) v porovnání třeba s německým? Jak si stojí začínající podnikatel s dobrým nápadem v porovnání s kolegou z USA? Sto takových otázek můžu položit – a všechny odpovědi budou smutné. Ekonomický úspěch se odvozuje od kreativity ve schopnosti něco vymyslet, realizovat, nabídnout a dobře prodat – jenže kreativita je bohužel to poslední, co české prostředí podporuje. Ti, kteří v poctivém podnikání dosáhli úspěchu (chválabohu za ně), jej dosáhli navzdory klackům, které jim tento stát soustavně hází pod nohy. Víc je ale těch otrávených. Ocitli jsme se sice roku 1989 zpátky na západní půdě, ale zaseli jsme do ní ruské zrno. Dokud pořádně neosejeme tím západním, nic pěkného tu nevyroste… Jiří Gogela, též Wavrovský

Milé dámy, vzácní pánové!

Pomozte nám popostrčit tu rozhrkanou českou káru o kousek dál na Západ! Náš antibolševický a jasně prozápadní humoristicky-vzdělávací magazín Pater Boemus můžete podpořit libovolným finančním darem na účet správce vkladu: 188222130/0600 MONETA Money Bank.

Děkujeme. Je nejvyšší čas začít vyhrávat volby!

Více najdete zde: http://pater-boemus.cz/archiv/2001

PODĚKOVÁNÍ

Děkujeme tímto praotci Čechovi a jeho družině za ten vynikající nápad odtáhnout jednou provždy z pomatené země, kde se nedá věřit ani kalendáři. Komu se po pomatených poměrech stýská, může kdykoli vyrazit po stopách našeho prozíravého tatínka opačným směrem. Přejeme šťastnou cestu!

Pro předchozí příspěvky klikněte níže!

20. 3. 2015