9. května 2019

Bylo mi asi šest let a dostal jsem nějakou chorobu, při které jsem proležel týden v horečkách a dalších kratochvílích a po celou dobu byl u mé postele dědeček. Ten, kterého v roce 1953 prostě sebrali a až do mého narození seděl nejdřív v Příbrami, pak v Jáchymově a nakonec chvíli na Mírově a vrátil se domů se zdravím podlomeným tak, že mu lékař dával půl roku života. Ale on si někde v hloubi duše slíbil, že neodejde dřív, dokud nepůjdou do prdele komunisti.
Dědeček mi podával léky a díval se na mě těma svýma hojícíma očima a povídal mi nejen pohádky, ale i historky o svých kamarádech, mezi které patřil například budoucí papežský prelát doktor Antonín Huvar. Já těm historkám sice někdy nerozuměl, ale tak jako tak byly hojivé a když jsem se pak uzdravil, začal jsem se stále častěji ptát a dědeček přes nevelké nadšení mých rodičů odpovídal a nakonec mě za pár let s Antonínem Huvarem i seznámil, když se v roce 1982 dostal na faru do Orlové. A musel jsem mu říkat Tondo a nebyl to žádný Duka nebo Piťha, měl pochopení pro věci, za kterými dnešní katoličtí konzervativci hledají hukot kotlů pekelných a zcela správně mi opakovaně sděloval, že se z těch bab jednou zblázním. Naučil mě číst marxistickou literaturu tak, abych ji pochopil v celém jejím hnusu, protože „musíš znát protivníka“ a pomohl mi překonat období, kdy jsem opravdu nevěděl, co se sebou.
Dědeček i Tonda se dožili roku 1989 a měli radost, ale takovou opatrnou, protože to nebyli žádní zelenáči. Věděli, co od těch sviní rudých čekat, znali to převlékání kabátů a převtělování rudých bastardů v socialisty s lidskou tváří a následně pak zpět v kruté normalizátory. Tonda zemřel v roce 2009 v 87 letech, dědeček v roce 1997 v 94 letech. Ten půlrok, který mu dával lékař v roce 1964, přetáhl děda o hezkých pár desítek let.
Ale proč na to teď myslím? Kdyby se oba pánové dožili dnešních dní, nemlčeli by. Komunisté totiž do prdele nešli, jen si tak trochu zalezli mezi hýždě dějin a teď se s plnou parádou vracejí na scénu. Ze smrdutého otvoru vylézají i jejich klony a pomocníčci, Klausové, Zeman, Babiš, kdejaký národní a zasloužilý zpěvák, každá strana má v řadách pár těch mutantů – a můžou být sebepravicovější. Občané jsou mateni. Ruskej kozák na opelichaný kobyle převlečené za americkou motorku chlastá u Vltavy a Karel Havlíček Borovský by raději byl pochován v Brixenu. Vlastenectví bylo devalvováno osobami typu Tomio na výraz s obsahem, který se skutečným vlastenectvím nemá společného absolutně nic.
Kdybych teď onemocněl a ulehl, zase bych se chtěl dívat do moudrých dědečkových očí, které uzdravovaly a chtěl bych poslouchat jeho vyprávění a pak bych zašel na faru za Tondou, který mě bral takového, jaký jsem i s mým skeptickým a často hodně svérázným přístupem k víře.
To se už bohužel nestane. Ale přál bych si, abych se uzdravil nejen já, ale tahle doba, kdy lezeme vyloženému nepříteli do zadnice a jsme schopni si do čela státu postavit klidně i figurínu ze strašidelného hradu starýho Kočky.

24. dubna 2019 (k výletu pana prezidenta)

Jede kunda do Číny
bumtaratabum
Má v sobě tři vakcíny
bumtaratabum
Opíchal ji včera večer
lékař praktický
Kdyby tam tak zůstala
kunda navždycky

8. dubna 2019

Když na počátku Hitlerovy éry varoval demokratický tisk před zlem, které se připravuje, schytával to svorně od bolševiků i národovců. „Byl demokraticky zvolen a je na něm pozoruhodné, že dokázal sjednotit národ“, psali tenkrát národovci. „Je to forma socialismu a přejme panu Hitlerovi, ať vybuduje Německo jako oázu míru a sociální rovnosti“, psali rudí. Nepřipomíná vám to něco? Za nějaký čas šli do koncentráku v jedné řadě čeští náckové, komunisté – a s nimi, bohužel, i ti demokraté, kteří jediní před Hitlerem včas varovali…

Více k tématu zde: http://pater-boemus.cz/archiv/3051

21. dubna 2019

Terorismus nemá barvu nebo národnost. Terorismus je zlo, kterým může onemocnět každý, kdo kteroukoli ideologii povýší na jedinou možnou pravdu a není schopen akceptovat, že svět je plný jinakosti.

18. dubna 2019

Nechci brát lidem iluze, ale zatím odchod Babiše nehrozí. Bude nasazena bachyně Benešová, která skrz ministerský křeslo zaklekne na státní zástupce. Buď zmizej spisy nebo nějaký ten státní zástupce. Spisy najde na podzim popelář Fanda rozmočený na skládce a státního zástupce tu a tam vykopou silničáři při opravě vozovky. Voliči oslnění koblihou a o centimetr delším párkem prohlásí, že za to všecko může Kalousek, který na Babišovo jméno postavil Čapák a čerpal. Jestli Zeman zaklepe jarmilkami, dav šílenejch polobolševickejch koblih se semkne a zvolí Babiše prezidentem. Budoucí premiér se bude losovat v účtenkovce –  to všechno se stane, pokud si opozice nepřestane poměřovat pinďoury, házet mouchy do kulajdy a vymýšlet pseudoproblémy…

16. dubna 2019

Už je jasný, proč dosud nedošlo k setkání naší civilizace s civilizací mimozemskou. Každý ufoun, když byl na dohled modré a nikoli zelené planety a mohl vidět prostřednictvím špionážních mikromodulů, co se tu děje, rozbil si smíchy hubu o řídící panel a následně havaroval.

13. dubna 2019

Ivanka Trumpová by byla podle svého otce skvělou velvyslankyní při OSN. Zvládla by prý i funkci ve Světové bance: „Byla by skvělá, protože je velmi dobrá v počtech“, řekl Trump. Já mám doma kocoura, co umí vychcat do kočkolitu portrét Václava Klause mladšího, tak ho asi navrhnu na post rektora AVU.

3. dubna 2019

Bude-li Zemanovi sloužit zdraví, máme na dosažení absolutního dna ještě 3 roky a 339 dní čas…

5. března 2019

Hlavně doufejme, že si Babiš na vrátnici CIA nekoupil ve stánku se suvenýry agenturní odznak a Mára pak nebude psát články o tom, jak se všecky Ústavy paměti národa a soudy sekly v agentuře…

11. února 2019

Kdyby ti placatozemci psali „Země je placatá“, ale oni napíšou, že „zeměkoule je placatá“, což dává opravdu velikej smysl. Já viděl placatou kouli jen jednou, když dlaždiči Neničkovi přejel varlata parní válec…

10. února 2019 (neděle dopoledne)

Nedělní ráno na facebooku se pozná tak, že se vyrojí ochránci tradičních hodnot, co ani nevědí, kudy se jde do kostela a bolševici, co bydlí vedle kostela a vzbudilo je ranní zvonění.

2. února 2019

DOJEMNÝ PŘÍBĚH Z ANDREJOVA DĚTSTVÍ
Ve francouzské internátní škole pro děti diplomatů právě školník zapaloval v kamnech, když tu vešel do dveří skromné učebny zcela promrzlý bosý Andrej a třesoucím se hlasem školníkovi sdělil, že dnes má boty tatínek, protože šel na důležitou schůzku a oni maj doma jen jedny pionýrky pro všechny. Andrej byl hladov a pošilhával po hromadě brambor uložených v oprýskaném hrnci v rohu třídy a těšil se, až je v hodině vaření budou připravovat na loupačku. Už tři dny u nich doma jedli jen kůrky suchého chleba a kdo byl hodný, dostal před každým soustem čuchnout k papíru od špeku, který měli na štědrovečerní večeři… A přátelé, tento příběh je pravdivý, protože to říkal sám Andrej.

2. února 2019

Jako jeden z mála státníků má Miloš Zeman tu výhodu, že jeho obraz na zdi nikdy neposerou mouchy. Všechny totiž hrůzou utrpí zácpu…

1. února 2019

Vize 2019… a tak Alena s Andrejem stáli nad státní pokladnou, ve které se na dně usadil prach a v něm několik mrtvých tarantulí. Sledovali se slzou v oku, jak se dírou v kase odstěhovává poslední vyhublá a podvyživená myš…

14. ledna 2019

Když někdy pojedete vlakem, sledujte objekty lemující trať. Zajímavé stavby s polorozpadlými střechami, zazděnými okny, nádraží, která padají cestujícím na hlavu a drážní domky zarůstající trávou. V Chomutově zkuste čekat na vlak před uzavřenou čekárnou, kde je sklad židlí a koukejte na prázdné nevyužité chátrající prostory v patře a pak se projděte kolem objektů směrem k centru, kterými prorůstají i stromy. To vše je majetkem vzorných hospodářů – SŽDC, ČD a mnoha dalších institucí ukusujících z daní. Pak si vzpomeňte na to, jaký virvál se strhnul kolem Kliniky a jděte tam třeba za pět let na kontrolu – jako občané – co se z toho objektu vylouplo. Pokud to bude něco, co má smysl, neprosralo se na tom o několik miliónů víc, než bylo plánováno a pokud to bude využito, řekněte si: Ano, jsme v pohodě a měli jsme s těmi squattery pravdu. Pokud tam bude hromada sutin a cedule „Zde staví SŽDC“, kopněte se do hlavy…

01. ledna 2019

NOVOROČNÍ UPOZORNĚNÍ
V rádiu hlásili, aby lidi nechodili do hor na hřebeny, protože tam sněží a ošklivě fouká. Už zítra bude možno si zakoupit libovolné množství hřebenů v kterékoli drogerii za dobrou cenu a bez rizika.

28. prosince 2018

UŽ ZASE PRÁŠKUJOU!
Včerejší cesta vlakem z Chomutova ve společnosti dítěte probíhala poklidně. Přes startovací nesnáze, kdy nám České dráhy vylepšily čekání na vlak uzavřenou čekárnou a chodbami před čekárnou vytopenými na dva stupně, jsme se usadili ve vagónku plném příjemných lidí cestujících se slevou za dobrodružstvím. Vlak se rozjel, my napsali Jana Jirušková smskou dotaz, zda máme v Teplicích mávat a křičet z okna Sláva a Nazdar… Most, Bílina, Teplice – utíkalo to.
Do Ústí jsme přijeli na čas. Vagón se vyprázdnil a na místa odchozích se začali tlačit noví a čerství slevněnkáři. Nic proti věku a některým výhodám pro seniory, ale tohle byla opravdu zvláštní a zřejmě hromadná výprava, protože všichni se zdravili „ahoj Fando, zdar Boženko, buď zdráva, Anastázie“ a pak se pustili do debaty o tom, jak se těšej na Hrad a na pana prezidenta, kterého jim kdejaká nula, která by měla jít makat k lopatě, závidí. Těšili se zbytečně, protože když dorazili na Hrad, byl prezident ještě na dovče v Lánech a drbal tam ovci. Ale jim to snad nevadilo, jeli jen na místa, kde kroky Hlavy snad jednou prošly nádvořím a byli blahem bez sebe, že na dlažbě třeba najdou stopy hůlčičky, zakleknou a pomodlej se k tomu fetiši.
Někde před Roudnicí muž oděný v maskáčovou bundu náhle ukázal na bílé čáry na nebi, které jsme i my dva s Danečkem obdivovali a já synovi vysvětloval, že jsou to tepelné stopy po motorech letadla. Avšak muž v maskáčové bundě zařval: „Už zase práškujou, tušil jsem to, od rána se mi zvyšuje tlak!“ A pak se jal publiku vysvětlovat, že jsou to chemické látky vypouštěné záměrně na náš lid, aby lid podléhal lépe chorobám, vyhynul a na jeho místo se nastěhoval lid jiný, který si takto buduje životní prostor a já jen čekal, kdy z tohoto vědce vypadne informace o tom, že ona letadla pilotuje osobně Merkel a prášek platí Soros. K tomu se nedostal, protože ho jeho žena včas okřikla: „Tondo, mlč, nevíš, kdo tě poslouchá!“ Okolí zamručelo cosi o hnusu současnosti, dámy si přitiskly na noc kapesníčky, aby jejich nozdry nezachytily nic nezdravého a kdyby měli ti lidé plynové masky v chlebnících, vagón by se proměnil ve cvičiště protichemické jednotky.
Pronesl jsem k synovi velice nahlas jedinou větu: „Práškujou, ale bohužel málo.“
Dáma na sedačce před námi zbledla a až do Prahy jsme se bavili naplno a vesele jen my se synem. Většina dalších cestujících raději ani nedýchala, aby se nenadýchala a dámy počítaly kapesníčky a pánové bílé pruhy na nebi.

18. prosince 2018

ANO v akci:
Na D1 bude díry zasypávat Ťok lopatkou na uhlí a Schillerka to bude udusávat prdelí. Do konce roku tam pak budete moci svištět jako svišti po letišti !!!

14. prosince 2018

POSTŘEHY Z KOBLIHÁREN:

1) Babiš možná něco udělal špatně, ale všichni před ním byli stokrát horší.
2) Za všechno můžou ti, co psali stížnosti do Bruselu , především pak Piráti manipulovaní Kalouskem.
3) Hrozí propouštění, nezaměstnanost a hladomor, když Agrofert nebude mít peníze.
4) Z EU bychom měli okamžitě vystoupit, protože šikanuje schopné politiky.

Potěš nás pánbu!

03. prosince 2018

Může to být bod zlomu. Zlá EU jde proti tomu nejlepšímu politikovi od dob Karla IV., a proto jí nebudeme nic vracet a raději tu zlou, krutou a nepřející EU opustíme. Stejně nám asi už nic nedá… Notičky pro tuhle variantu došly v pořádku?

19. listopadu 2018

Těším se na dobu, kdy se lidi budou hádat jen o to, jestli byl Babiš splachovací, suchý nebo turecký…

16. listopadu 2018 (Věnováno 29. výročí událostí 17. listopadu 1989)

VERŠOVÁNKA PEJSKAŘSKÁ

Povídám povídám pohádku
že nám pes posral zahrádku
Povídám povídám druhou
že neměl stolici tuhou
Povídám povídám třetí
že se v tom válej děti

Recituje Michal Servus: https://www.facebook.com/100003065075097/videos/1751149771663842/?id=100003065075097

17. listopadu 2018

Měly by začít chodit maily, stovky mailů státním zástupcům, policii. S dotazem, jak je možné, že premiér této země má si dělá prdel z celého trestního stíhání a jede si vesele do Švýcarska zametat nepříjemnosti. Kdyby totéž učinil Franta Novák z Kokořína, byl by odvlečen v poutech do cely předběžného zadržení…

15. listopadu 2018

Stejně by bylo dobrý, kdyby jedno ráno dorazila vláda do Strakovky, Babiš nikde, stříbrné příbory a míšenskej porculán v prdeli a ve skartovačce narvanej Prchal…

14. listopadu 2018

Staří gangsteři se snažili chránit své rodiny. Když něco měli, udělali to tak, aby v případě, že se něco posere, byla rodina nějak zaopatřena a mimo pozornost okolí. To ti noví – to je jiné kafe…

11. listopadu 2018
Rozčilujeme se nad věcmi, které jsou pro běžný život ne nejpodstatnější – a všimněte si, co dělaj Andrej s Márou. Denně reporty o návštěvách tam a onde, plky o tom, jak jsou všichni úžasní, jak se domlouvá s ekologickými aktivisty, obědvá u Kundery, reprezentuje zemi, jejíž jazyk jaksi neovládá, nakupuje do potravinové banky vlastní výrobky, fotí se ve sportovním oděvu, hladí děti, úsmívá se na důchodce, slibuje ráj na zemi kudy šlápne atd. A za mlhovými clonami všeho druhu nám roste Agroadolf jak vyšitej, akorát místo Orlího hnízda budeme mít Čapí hnízdo a devastace země nebude provedena násilím a pistolemi, ale papírem a razítky. Nebudeš-li držet hubu, máš po podnikání, po možnosti se uplatnit veřejně a místo na uran mazej do montovny k pásu nebo tejrat opeřence do Vodňan…

05. listopadu 2018 (k vyznamenání Jaromíra Nohavici Vladimírem Putinem)

Letadlo dosedalo na plochu moskevského letiště a on viděl, jak se za okny míhá svět, který dosud neznal, jen o něm někdy zpíval písně autorů, které vlastně také neznal, ale něčím ho fascinovali. Najednou se před ním v mlze zjevila postava starého muže se smutným úsměvem a on si nasadil brýle, protože už sám byl vlastně starým mužem a nevěřil, že vidí svého otce, který dávno nebyl mezi živými. Za tátou šla celá řada dalších stínů se stejně smutným až pohrdavým úsměvem a celý ten zástup prošel trupem letadla neviděn nikým jiným, než jím samotným. Postupně je poznával a rostl v něm vztek na všechny ty pravidelně se vracející duchy, protože on to byl, který vytvořil dle svého mínění to nejlepší, byl přece mluvčím své doby, jak o sobě někdy tvrdil, ti mrtví už nikdy nikomu nic sdělit nemůžou, ale on ano! Že dokud se zpívá, ještě se neumřelo, i když se – aby se mohlo zpívat – udávalo a ničilo existence těm „míň přizpůsobivým době“, že ruské tanky můžou přece jezdit kolem, vraždit v Gruzii a kdekoli, pokud to není v Těšíně, je to v pořádku, že žádní Arabi mu nebudou šahat na baby a ta jizva na rtu po pádu v deliriu je jen takový hezký básnický obrat.
Z letiště dojel tam, kde na něj čekali, prošacovali mu kapsy, pořídili ze skrytých kamer záběry jeho postavy, chůze i každého pohybu, aby analytik na opačném konci zařízení mohl posoudit, že nezpůsobí nějaké nepříjemné překvapení.
Když přišel před onoho malého člověka a velkého zločince, neustále si opakoval: Jsem spojovatelem kultur a ten malý chlápek je i můj ochránce a vlastně kolega. Já spojuji písněmi, on samopaly, bojovým plynem a raketami a tak to má asi být. Podali si ruce a na jeho klopě se zablýsknul řád a všichni kolem tleskali, kamery se točily kolem nich a on se usmíval a hovořil a zpíval rusky, pro radost těch, kteří ho měli tak trochu na praku, jelikož o něm do dnešního dne neslyšeli, ale potřebovali se před malým mužem rozdávajícím metály tvářit jako lidé kulturní.
Pak odjel ozdoben řádem, který bude mít své čestné místo vedle onoho vyznamenání domácího, stejně tak nečestného. Ale co je doma, to se počítá. A ti duchové, kteří se snažili probudit v něm aspoň jiskřičku hrdosti, ti se už nikdy neukážou, protože i oni pochopili, že je to marné a až si jednou bude nasazovat černé papírové boty, uvidí kolem sebe duchy jiné. Duchy zavražděných novinářů, duchy prostých lidí zavražděných na rozkaz malého muže rozdávajícího metály. A dobře mu tak…

04. listopadu 2018

V noci ze včerejška na dnešek se mi zdál hodně podivný sen. Vypadl jsem z letadla do cukrárny, která stála uprostřed hřbitova přímo mezi větrníky a koňakové špičky. Dopadl jsem v pohodě, přežil, ale do cukrárny vtrhli dva muži: jedním z nich byl velkostatkář ze Šumavy a druhý byl majitel penzionu v Mariánské a mlátili se do hlav holemi. Pak jeden po druhém házeli tvarohový řezy míša, které se ve vzduchu měnily v ruční granáty a oba se postupně rozpadali. Zbyl jsem tam sám, když se rozpadli úplně, ale po nějaké chvíli se otevřel hrob naproti té cukrárně a vylezla bába zombie a ptala se, jestli už je upečená bábovka a jestli jede autobus do Dobřichovic z třetího nástupiště. Pak jsem se probudil a na obličeji mi seděl kocour…

04. listopadu 2018

Logika „autentické konzervativní pravice“ v podání některých ODSmanů je pro mě poněkud rébus:
1. Je třeba se bránit migraci, lepší je pomáhat v místě problému.
2. Proč posíláme těm černochům do Afriky a muslimákům nějakou pomoc a stojí nás to peníze?
Kdo mi tento myšlenkový pochod vysvětlí, tomu vlastnoručně vyrobím sněhuláka, i když nebude sněžit..

03. listopadu 2018

Díky dalšímu banu na facebooku jsem měl možnost nahlédnout do jiných „bublin“ a můžu říct, že jsem byl zděšen. Ne z toho, že lidé vzhlížejí ke kreaturám jako Klaus, Tomio, Babiš nebo Skála – ale jací lidé to jsou. Čekal jsem vysokoškoláky života, o kterých nikdy nikdo neslyšel, ale mezi takto postiženými jsou i jedinci, kteří kdysi patřili mezi přátele a dnes mají plnou hubu oslavných keců nejen na adresu výše jmenovaných odpadků, ale i na adresu Putina a čínských vládců, jsou mezi nimi ekonomové, kteří stále ještě věří ve smysl asociální „tržní ekonomiky bez přívlastku“. Vzdělaní lidé šíří nesmysly, fake news ve velkém stylu, šíří nenávist k jiným kulturám i rasám – a nic se neděje. Mohou svobodně šířit. A ti, kteří vyrostli na Špíglu, dřívějším Blesku a Ženě v ohrožení jim to žerou i s navijákem…

29. října 2018

Hele, kašlete na Miloše, jsou horší věci. Takovej Mára nemešká a dělá z Andreje hvězdu světový politiky – bylo odloženo stíhání ve věci dluhopisů a zatímco my se tady duševně mučíme, v klidu a pohodě se chystá další kolo hry „Všetky si vás kúpím“…

28. října 2018 (100 let vzniku samostatného československého státu)

Nějak mi to uniklo – byla dnes Bohdalka jmenována armádním generálem?

15. října 2018

Tak mladýmu klackovi Klausů vadí, že jsou lidi nasraní, protože hradní vopice chce dekorovat Michala Davida ke stoletýmu výročí sice prakticky ničeho, ale řádem, který patří lidem se skutečnou zásluhou a sám jede do Ruska vrtat rektum lidem, se kterými se nějak nemluví. Ta jeho moudra už letí skrze SPD a zaručeně autentické konzervativní pravičáky do světa a jak koukám na jeho myšlenkové pochody, tak mám pocit, že Livie je v tom nevinně a starej měl tajnej poměr se zkumavkou, ze které se pak vylíhnul i Jakl a mnoho dalších ozdob národa…

12. září 2018

Proč není Václav Klaus starší ve Vladivostoku na Východním ekonomickém fóru? Putinova prdel bez něj vypadá tak nějak prázdná…

30. srpna 2018

Z důvěryhodných zdrojů je tu zpráva, že byl v naší zemi zmařen pokus o státní převrat. Vazebně je stíhána skupina instalatérů, kteří byli nedávno přivoláni do Strakovy akademie, kde se neustále potýkají s ucpanými záchodky. Předák oné skupiny na chodbě po prohlídce pracoviště prohlásil – cituji: „Ty zasraný hajzly je třeba rychle vyměnit všechny!“ On i jeho spolupracovníci byli následně odvedeni v poutech.

23. srpna 2018

Zeman navštívil u příležitosti výročí okupace vojsky Varšavské smlouvy výstavu Země živitelka, aby poděkoval zemi, že tady živí velké množství bolševickejch a rusofilních sviní…

5. srpna 2018

Nezanedbatelná část lidí, které ale nelze brát jako spoluobčany v pravém slova smyslu, je schopna poplivat památku našich vojáků, kteří padli i za jejich svobodu a bezpečnost. Čest památce těch, kteří skutečně bojovali a položili oběť nejvyšší… Ze všeho je mi najednou smutno a zle…

3. srpna 2018

Takoví normální komunisté… Rok 1984 a do autodílny v Ostravě vstupuje na kontrolu předsedkyně ZO KSČ, kdysi učitelka mateřské školy a nyní zároveň vrchní soudružka a kádrovačka. Zakopne o matice u opravovaného auta: „Proč se tady všude válejí ty šrouby?!“ Na to se ozve automechanik Přeček, jinak bezpartijní: „Protože jsme v autodílně, ty pičo.“ Soudružka zrudne: „Co si to dovolujete? Jak můžete…“, lapá po dechu. Přeček se ani neohlídne a odpoví: „No co, tady kandidát Franta říkal, že vy soudruzi si normálně tykáte…“

2. srpna 2018

Možná bude pršet… Někdy… Ale idioti začínají lítat nízko nad zemí, tak by to snad mohlo vyjít. U tramvaje kolabuje mladá dívka, chlap vedle ji překročí a jde, aby mu náhodou neujela dvaadvacítka. S její kamarádkou ji stavíme na nohy, asi úžeh. Tak se ptáme, jestli jí nic není, protože pořád je bílá jako stěna. Báby kolem padesátky sedí na lavičce u tramvaje a prej „feťačka“…, odhadují okamžitě diagnozu a ani je nenapadne zvednout zasrané pánve kypící zdravím. Usazujem ji ve stínu u výlohy a s nějakým dobrým mužem se ptáme, jestli nemáme volat sanitku. Ona zjišťuje, že jí došla jemně perlivá voda a pán jí dává svou… Báby se pošklebují a škoda, že jim kropicí vůz nepochcal ty jejich zablešený drdoly…

10. října 2017

O pauze na kafi naproti v cukrárně. U stolku dva pánové mezi 55 a 70 lety. Všechno je špatně. Babiš je chudák, Čapí hnízdo je prkotina, to je nic proti tomu, co nakradl Kalousek. Automobily se vyrábějí naschvál tak, aby nešly opravit a půlka kapra stojí sto korun, holička chtěla za účes celých 170 Kč a všichni kradou, jen ten Babiš to s námi myslí dobře a Zeman je člověk, který to celé drží…
Ty vole, to je materiál – a to jsem v cukrárně v PRAZE, vážení, nikoli na tolik kritizovaném venkově.
Teď jdou platit – za kafe a chlebíčky dali 83 Kč – to zas venku bude rozbor, že za komančů by to bylo za dvacku… Bože, naser mi do podšálku, ať to po nich hodím…

 Pro předchozí a následující příspěvky klikněte níže!