Vážení přátelé!

Demonstrace změnily k lepšímu atmosféru v naší zemi. Skupina Milion chvilek pro demokracii odvedla (a jistě ještě odvede) výbornou práci. Babiš i Zeman dříve nebo později z české politiky zmizí. Kdo však nezmizí, jsou jejich voliči a jejich pohled na svět. Tady už demonstrace nepomohou. Pomůže jen dlouhodobá systematická práce, která ovlivní volební preference.

V čem je problém?

Mnozí lidé z mnoha důvodů sledují politiku jen okrajově. Názory těchto lidí jsou formovány informacemi, které jsou jim podávány stručně a srozumitelně. To je přirozené a nelze jim to zazlívat. Bohužel pro nás, jsou to antidemokratické síly, kdo se s krátkými údernými informacemi naučil perfektně pracovat. My zatím ne – chyba je na naší straně. Pokud necháme v médiích řádit oligarchy a ruské dezinformační servery, aniž bychom se zmohli na razantní odpovědi ve stejném stylu, budou se naše prozápadní demokratické strany dál třást o výsledky voleb a sestavení vlády pro ně zůstane jen nesplnitelným snem.

Co s tím můžeme dělat my?

Podávat jednoduché provokativní informace v několika větách. Proč? Protože náš kamarád ve vesnické hospodě potřebuje informaci, která jeho spolustolovníky zvedne ze židle. Protože dědeček s babičkou musí vědět kam kliknout, aby poslali do patřičných končin trolla, který je bombarduje řetězovými emaily. Protože dítě nebo student ve škole se nesmí bát oponovat učiteli: pane, paní, ale tady píšou něco úplně jiného, než co nám vykládáte vy. Vysvětlete nám to… A tak dál… Lidé, které chceme získat na svou stranu, musí cítit podporu a musí být vyzbrojeni účinným argumentačním arzenálem. Odpověď na každou situaci musí být pohotová a razantní. – Nechali jsme se zatlačit do těžké defenzívy – je načase to otočit. Většina lidí jde za tím silnějším, aktivnějším; to platí po tisíciletí a platí to samozřejmě i při volbách. Kdo si to neuvědomuje, prohraje.

Stránky Společnost bratranců Veverkových (fcb) a Pater Boemus (web)

Od roku 2013 zkoušíme na těchto stránkách s několika příležitostnými kolegy, zda to, co píšu o odstavec výše, funguje. Funguje! Ne vždy a ne na každého, to je jasné. Ale volby v demokratických zemích se nevyhrávají 99:1. Stačí získat na naši stranu pár procent váhavých a politická situace v České republice se může zásadně změnit – stačí připomenout těsný výsledek poslední prezidentské volby.

Co dál a jak na to?

Naše stránky mají své příznivce po celé republice. Mnozí z nich jsou ochotni nám napsat, co se u nich děje a přiložit fotografie nebo video. Lidé jsou zvědaví, přijdou se na stránky podívat, když se jich to bude týkat. Je celkem jedno, jestli podáme zprávu o Vencovi, jak dává gól v nějaké místní lize, nebo o šikovném Karlovi, jak opravuje komín. Prostě se podívají na svého Vencu nebo Karla a uvidí i ostatní informace – třeba je zaujmou, třeba ne – ale to je pořád lepší, než kdyby se k těm „našim“ informacím nedostali vůbec.

Máme hodně příznivců mezi důchodci. Právě oni mohou šířit „naše“ informace mezi svými vrstevníky, kteří jsou systematicky bombardováni protistranou.

Máme příznivce mezi mladými lidmi. Oni spoustu věcí nezažili nebo se o nich při současné kvalitě výuky dějepisu ani nedověděli. My je na ně můžeme upozornit…

Podstatné na naší práci je toto: Málokdo se pustí do čtení textu, když nevidí jeho konec. My takové krátké texty záměrně píšeme. Ke krátkému textu se dá přiložit odkaz na obsáhlejší pojednání; když probudíme zvědavost, přečte si třeba to obsáhlejší pojednání i ten, koho by to jinak ani nenapadlo.

Výčet toho, co a jak dělat, by byl nekonečný. Více najdete v odkazu na koncept našeho magazínu níže.

Stručně shrnuto

Vytváříme internetový magazín bulvárního typu, který získá co nejširší okruh příznivců a ovlivní je v jejich politických postojích. Našim příznivcům chceme poskytnout zázemí, inspiraci a především výše zmíněný argumentační arzenál – texty, obrázky, videa atd. Chceme, aby prozápadní demokratické strany vyhrávaly volby. To bez voličů nepůjde…

Aktuální plán

Společnost bratranců Veverkových byla registrována jako zapsaný spolek a stala se administrátorem webu Pater Boemus.

Pracujeme na struktuře profesionální šablony pro web Pater Boemus.

Rozšiřujeme okruh spoluautorů a budeme testovat způsob jejich prezentace.

Při nejbližší příležitosti uspořádáme setkání přátel Společnosti bratranců Veverkových a Patera Boema. Zde představíme zájemcům celý projekt, stav, ve kterém se nachází a cíle, ke kterým bude směřovat. Zájemcům nabídneme členství ve spolku. Budete vítáni! Pozvánku zveřejníme na našich stránkách.

Ať se Vám daří! I nám…

Jiří Gogela, též Wavrovský, autor projektu

Můžete nás podpořit: http://pater-boemus.cz/archiv/4686

Odkaz na koncept magazínu: http://pater-boemus.cz/archiv/4737

Email: info@pater-boemus.cz