Seznam Zprávy přinesl doslovný přepis části z vyhlašování rozsudku, ve které soudkyně Obvodního soudu pro Prahu 5 Eva Harmachová zamítla v několika bodech žalobu exministra vnitra Jana Hamáčka. Přepsané pasáže se týkají zamítnutí žaloby, kterou se bývalý předseda ČSSD domáhal po Seznamu omluvy a zaplacení částky 10 milionů korun.

Žaloba, kterou se žalobce (Jan Hamáček) domáhal po žalované (Seznam.cz) ve lhůtě osmi dnů ode dne nabytí právní moci tohoto rozsudku zaslat žalobci omluvu formou doporučeného dopisu následujícího znění: ‚Společnost Seznam.cz a.s. se omlouvá Janu Hamáčkovi za šíření sdělení o tom, že chtěl do Moskvy odjet vyměnit mezinárodní skandál souvisejícím s útokem ve Vrběticích za dodávky vakcíny Sputnik V a za možnost, že by se v Praze uskutečnil vrcholný summit Joe Bidena a Vladimira Putina. Informace o tom, že měl Jan Hamáček v úmyslu Rusku nabídnout, že v Česku bude kauza Vrbětic potichu odložena, Rusové výměnou za to dodají milion dávek Sputniku V a ruský prezident Vladimir Putin se v Praze sejde s americký protějškem Joem Bidenem, jsou nepravdivé; Jan Hamáček neměl nikdy v úmyslu výbuch ve Vrběticích jakkoliv vyměnit za dodávky vakcíny proti covid-19 Sputnik V nebo za možnost uskutečnit v Praze setkání amerického a ruského prezidenta‘, se zamítá.

Žaloba, kterou se žalobce (Jan Hamáček) domáhal po žalované (Seznam.cz) zaplacení částky 10 milionů korun, a to na účet Nadace policistů a hasičů, se zamítá.“

Tak kdybyste náhodou cestovali přes Mimoň, potěšte Hamáčka aspoň pohlednicí!

Více o krásách země české zde: http://pater-boemus.cz/archiv/2237