Před téměř dvěma tisíci roky jmenoval císař Caligula senátorem svého koně Incitata. Loni na podzim naši spoluobčané ve volebním okrsku č. 76 – Kroměříž zvolili senátorkou Janu Zwyrtek Hamplovou. Každý jistě uzná, že v Kroměříži Caligulův žertovný kousek překonali, poněvadž snaživá prasnice nadělá o hodně víc srandy než slušně vychovaný kůň.

Senátorka Zwyrtek Hamplová například požaduje omluvu po ministru zdravotnictví Vlastimilu Válkovi (TOP 09). Ten ji na twitteru označil za Janu „Dezinfo“ Hamplovou. Senátorky se to dotklo. Označení ji prý poškozuje jak profesně, tak při výkonu politické funkce. „Měli bychom se všichni naučit slušnosti,“ připsala Zwyrtek Hamplová k žádosti o omluvu. Jak sami vidíte, takový „kameňák“ by ani kůň, i když má skoro stejně velkou hlavu jako Zwyrtek Hamplová, nikdy nedokázal vymyslet!

Bohužel to není jediná výjimečná žena na české politické scéně, viz http://pater-boemus.cz/archiv/8642

POST SCRIPTUM: Petr Fpl Odehnal (komentář facebook)
Trošku hořkou příchuť tomu dává, že za tohle neštěstí si “můžeme sami”. Ambice pana starosty za TOP-09 stát se senátorem narazily na (asi vcelku logické) rozhodnutí koalice vybrat jako kandidáta 1. místopředsedkyni KDU-ČSL, která mandát obhajovala.
Pan starosta to nerozdýchal, z TOP-09 vystoupil a kandidoval jako nestraník za STAN.
Nepochybuji o tom, že pan starosta i paní místopředsedkyně by byli fajn senátory,
jenže do druhého kola neprošel ani jeden z nich a voliči si tak vybírali mezi čistokrevnou koblihou z ANO a Zyrtec Lemplovou jako zástupkyní nejtvrdšího mašíblu.
A to, že nakonec raději vybrali tuhle madam, nám něco říká i o kvalitách té kroměřížské Anobáby.